Projekt ,,Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

      Możliwość komentowania Projekt ,,Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!” została wyłączona

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów z jak nie stać się ofiarą oszustwa.
Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów.


Zadaniem uczniów będzie wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora ze swojego otoczenia (rodzina, znajomi, sąsiedzi).
Forma wykonania zadania jest dowolna. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych ze stanem pandemii, może to być np. plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub nawet rozmowa telefoniczna.
Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie da uczniom możliwość rozwinięcia swojej kreatywności, a przede wszystkim uwrażliwi ich na potrzeby i sytuację osób starszych. Seniorzy, natomiast zostaną poinformowani o zagrożeniach, dzięki czemu unikną nieprzyjemnych sytuacji, które narażą ich nie tylko na utratę, często nawet całego dorobku życia ale również niepotrzebny stres.

Wszyscy kochamy swoich dziadków. Nie pozwólmy aby stali się ofiarami różnych oszustw. Te najczęstsze to ,,na wnuczka”, ,,na policjanta”. Kochani jesteście kreatywni, spróbujcie więc dotrzeć do Waszych dziadków, może starszych sąsiadów z informacją jak nie dać się oszukać. Dziadkowie z pewnością wezmą sobie Wasze słowa do serca. Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w tym projekcie.