Akcja charytatywna „Dzień piżamy – obudź w sobie anioła”

      Możliwość komentowania Akcja charytatywna „Dzień piżamy – obudź w sobie anioła” została wyłączona

Dnia 27 października 2021 nasza szkoła wzięła udział w Akcji Charytatywnej pt: „Dzień piżamy – obudź w sobie anioła” organizowanej przez Fundację Gdy liczy się czas. Fundacja ta zajmuje się wspieraniem dzieci chorych na raka. Fundusze z e zbiórek zostają przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego w czasie terapii m.in. pomp do chemii oraz leków.

Dzień piżamy, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Zdrowie to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w piżamy. Dlaczego akurat piżama była symbolem owej akcji? Ponieważ to podstawowy strój dzieci znajdujących się na oddziałach onkologii. Uczniowie wykonali wspólnie plakaty oraz gazetkę szkolną. Na każdej przerwie można było wrzucać symboliczne kwoty do specjalnie oznakowanej puszki. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało się nam zebrać 881 zł 13 gr. Pieniądze zostały przeliczone w obecności pedagoga szkolnego Magdaleny Janik oraz uczennic klasy VIII – Martyny Lis oraz Patrycji Florek. Całość została wpłacona na konto Fundacji Gdy Liczy się Czas.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Akcję.

Pamiętajmy – DOBRO POWRACA!