Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

      Możliwość komentowania Apel z okazji Świąt Wielkanocnych została wyłączona

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w chrześcijańskim roku liturgicznym poświęcone pamięci Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Palmowa rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Dnia 3 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Właśnie o tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek, opowiedzieli uczniowie klasy VI w swoim krótkim przedstawieniu. Poprzez wiersze, piosenki, grę na instrumentach przybliżyli widzom piękne polskie zwyczaje związane z tym okresem, wprowadzili nas w niezwykły, świąteczny czas i przypomnieli, co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, wędlina oraz sól i masło. Barwne dekoracje, stół wielkanocny przystrojony pisankami, bukszpanem oraz tradycyjny koszyczek wprowadzały w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pani dyrektor Józefa Setlak złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi życzenia spokojnych i radosnych świąt.

Po uroczystym apelu zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły oraz Konkursu na najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną. Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy i nagrody.