Spotkanie z autorką – Kariną Gamoń

      Możliwość komentowania Spotkanie z autorką – Kariną Gamoń została wyłączona

09 maja 2023 roku w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek przy współpracy z  Gminną Biblioteką Publiczną filia w Siekierczynie, w naszej szkole gościliśmy autorkę książek dla dzieci, położną
z limanowskiego szpitala. W spotkaniu z pisarką uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-IV.

Karina Gamoń, autorka kilku tomików wierszy dla dzieci, w sposób humorystyczny i przyjazny oswaja najmłodszych z medycznymi terminami oraz wprowadza w fascynujący świat budowy ludzkiego ciała.
Na początku, zebrani wysłuchali kilku wierszy poetki i zobaczyli ilustracje, których autorami są  dzieci
z Limanowszczyzny. W drugiej części, uczestnicy mogli wejść w rolę pielęgniarek oraz lekarzy i zrobić opatrunek, zmierzyć ciśnienie, zobaczyć jak działa kroplówka, wenflon, maseczka do podawania tlenu, stetoskop oraz założyć prawdziwy czepek i fartuch lekarski ubierany podczas operacji.
Karina Gamoń, podczas prezentacji przyrządów medycznych, opowiadała, jak wygląda praca w szpitalu.  Na zakończenie dzieci miały poskładać narządy wewnętrzne manekina (należało umieścić we właściwym miejscu: tchawicę, płuca, serce, przeponę …).

Karina Gamoń od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy, początkowo dla rodziny, z czasem na potrzeby życiowe otoczenia.
Spotkanie miało na celu nie tylko przybliżyć, ale i oswoić dzieci z pracą służb medycznych, która zazwyczaj wywołuje u dzieci lęk oraz zainteresować książką, która w najlepszy sposób wprowadza czytelników
w fascynujący świat ciekawostek i jest doskonałą przewodniczką na każdej drodze. Nie od dziś również wiadomo, że zabawa jest najlepszą formą nauki.

Nic dziwnego, że spotkanie z Panią Kariną Gamoń cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków i uczniów. Pisarka obiecała, że już wkrótce znów zagości w progach bibliotek i szkół, by poprzez książki uczyć i bawić najmłodszych. 
Zalety obcowania dzieci z książką są nieocenione. Jak pisała Wisława Szymborska: „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Serdecznie dziękujemy Karinie Gamoń za wprowadzanie najmłodszych w świat słowa pisanego. Za otwieranie im drzwi do świata wyobraźni i kreatywności. Za zarażanie pasją i dzielenie się talentem. Życzymy wiele zdrowia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, satysfakcji z podejmowanych działań oraz wdzięcznych myśli małych i dużych Czytelników.

Dziękujemy serdecznie Dyrektorowi i Paniom Bibliotekarkom Biblioteki Gminnej w Starej Wsi filia w Siekierczynie za umożliwienie udziału naszym uczniom w spotkaniu z autorką książek.