Kochana Babciu, Kochany Dziadku…

      Możliwość komentowania Kochana Babciu, Kochany Dziadku… została wyłączona

Babciu, Dziadziu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta…”

22 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siekierczynie  odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka, która rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Ks. Proboszcz Kazimierz Matusik powitał wszystkich zebranych, składając najserdeczniejsze życzenia Babciom i Dziadkom. Uczniowie uświetnili uroczystość w Kościele kolędami, grając na instrumentach muzycznych oraz występami dziecięcej i młodzieżowej Grupy Kolędniczej „Z gwiazdą”.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole z udziałem zaproszonych gości – Wójta Gminy Limanowa Pan Jana Skrzekuta, Dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Pani Edyty Król, Siostry Urszuli Kosickiej, Proboszcza Parafii Ks. Kazimierza Matusika, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Beaty Szymoniak.

Pani Dyrektor Józefa Setlak przywitała wszystkich zaproszonych Gości, Babcie, Dziadków, dzieci, nauczycieli, rodziców. W imieniu całej społeczności szkolnej oraz własnym złożyła Drogim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III  przedstawiły programy artystyczne, na  które złożyły się pokazy taneczne, wzruszające wiersze, piosenki i Jasełka. Nie zabrakło kolęd granych na instrumentach muzycznych w wykonaniu naszych uczniów.

Babcie i Dziadkowie podziwiali swoje pociechy, nagradzając ich występy gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam…”, a następnie obdarowano Kochane Babcie i Dziadków laurkami i z serca płynącymi życzeniami, bo „Serce Babci i Dziadka, to ocean dobroci…”.

Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, podczas którego nasi uczniowie kolędowali od sali do sali umilając Drogim Babciom i Dziadkom pobyt w naszej szkole.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. To był naprawdę wyjątkowy dzień, który zostanie na długo w naszej pamięci.

Wszystkim z całego serca dziękujemy za pomoc w organizacji tej uroczystości.