Pożegnanie absolwentów i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      Możliwość komentowania Pożegnanie absolwentów i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 została wyłączona

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęła się 21 czerwca 2024r. apelem o godz.8:00 dla uczniów klas I-III oraz dzieci z klas „0”. Uczniowie klasy III przygotowali część artystyczną, którą pożegnali czas nauki, a przywitali rozpoczynające się wakacje.

Następnie wszyscy uczniowie –młodsi i starsi spotkali się na Mszy św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie o godzinie 9:30. Podczas nabożeństwa ks. K. Matusik modlił się w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli, dziękując Bogu za minione dziesięć miesięcy pracy i nauki, a jednocześnie polecał Bogu dwumiesięczny odpoczynek dzieci i nauczycieli.

Po zakończonym nabożeństwie uczniowie klas IV – VIII udali się do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. Na samym początku uczniowie klasy VIII w przygotowanej części artystycznej żegnali nauczycieli, wychowawców i koleżanki oraz kolegów, dziękując im za wspólnie spędzony czas w szkole. Dla większości z nich to dziewięcioletni pobyt w tej placówce ,gdyż swoją przygodę w tej szkole rozpoczynali w oddziale 0. Z kolei Pani Dyrektor skierowała do nich swoje przemówienie , a potem wręczyła świadectwa uczniom kończącym naukę w szkole podstawowej z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Po części artystycznej, przygotowanej przez uczniów kl. VIII, a będącej pożegnaniem szkoły, Pani Dyrektor wyróżniła również uczniów pozostałych klas, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

Na zakończenie uczniowie klasy VII w przygotowanej części artystycznej, pożegnali starszych kolegów, przypominając ważne myśli i sentencje, o których warto pamiętać, krocząc przez życie. Kończąc, zaprezentowali echo szkolne, w którym pół żartem, pół serio przedstawili poszczególnych absolwentów. To radosne, ale i wzruszające pożegnanie starszych koleżanek i kolegów zakończyli życzeniami powodzenia w nowej szkole i w życiu. Potem wszyscy udali się do klas, aby odebrać świadectwa, pożegnać się i nareszcie rozpocząć upragnione wakacje.