Dzień Edukacji i ślubowanie pierwszaków

      Możliwość komentowania Dzień Edukacji i ślubowanie pierwszaków została wyłączona

12 października 2012 r. w naszej szkole miały miejsce dwie ważne uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej upamiętniający rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy pierwszej. Pani dyrektor przywitała bardzo serdecznie wszystkich zaproszonych na uroczystość gości: rodziców, ks. Proboszcza Mariana Cebulę i ks. Prałata Stanisława Kozę, nauczycieli i wszystkich uczniów. Następnie uczniowie klasy piątej i szóstej zaprezentowali część artystyczną podczas której młodzi wykonawcy z klasy piątej przypomnieli historię szkolnictwa, recytowali wesołe wiersze, śpiewali piosenki, a szóstoklasiści przedstawili na wesoło jak wygląda dzień z życia szkoły. Po występach uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Po krótkiej przerwie rozpoczęło się ślubowanie pierwszaków z naszej szkoły. Dumni rodzice z radością obserwowali swoje dzieci, które wspaniale popisywały się recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Po części artystycznej uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a pani dyrektor dokonała pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie – tak pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Uwieńczeniem uroczystości była wspólna fotografia. Następnie świeżo upieczeni uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.