Finał akcji „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”

      Możliwość komentowania Finał akcji „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym” została wyłączona

7 czerwca 2013 r. w Limanowskim Domu Kultury odbył się finał akcji „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej” – edycja 2012/2013 oraz zakończenie konkursu „Łowcy skarbów SKO”. Była to gra internetowa o nazwie „Łowcy skarbów SKO”, dla uczniów tych szkół, w których działają Szkolne Kasy Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Uczniowie poznawali w niej funkcje i historię pieniądza dokonując transakcji zakupu i sprzedaży wirtualnych towarów na wirtualnym rynku. Ceny towarów zmieniały się co turę, co z kolei pozwalało na zarabianie pieniędzy. Konkurs trwał od 15 stycznia do 30 maja 2013 r. i składał się z trzech tur. Można była grać tylko jeden raz dziennie. Nagrody w konkursie przyznawane były w dwóch kategoriach: dla Szkoły oraz w kategorii indywidualnej uczniów. W konkursie brali udział uczniowie z 31 szkół.

Nasza szkoła odniosła wielki sukces. Otrzymała w tym konkursie Nagrodę Drugiego Stopnia i przelew na rachunek SKO w wysokości 500 zł. Było to możliwe dzięki wysokiemu zaangażowaniu uczniów w trakcie całego okresu trwania konkursu. Przedstawiciele uczniów wraz z Opiekunem SKO panią Zdzisławą Zoń odebrali Nagrodę oraz Certyfikat uczestnictwa w akcji z rąk Dyrekcji Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Nie zapomniano też o uczniach, którzy wytrwale oszczędzali w ciągu całego roku szkolnego. Przekazano dla nich nagrody, które odbiorą wraz ze świadectwem szkolnym, kierując się kryteriami: najbardziej zaangażowany członek SKO, największa zgromadzona kwota oszczędności oraz najbardziej aktywny i systematyczny uczestnik akcji SKO.