Sukcesy Grupy Kolędniczej

      Możliwość komentowania Sukcesy Grupy Kolędniczej została wyłączona

12 stycznia odbył się w Starej Wsi XVIII Przegląd Grup Kolędniczych gminy Limanowa, który ma charakter konkursu. Biorą w nim udział grupy reprezentujące biblioteki, szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespoły regionalne. Grupy prezentują programy zgodne z tradycją i zwyczajem danego regionu – odpowiedni strój, rekwizyty, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek.

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w Przeglądzie osiągając sukcesy. W tym roku była to Grupa Kolędnicza z Gwiazdą w składzie: Kamil Pałka, Gracjan Daniel, Kornel Wojtas, Łukasz Król i Konrad Młynarczyk – zgodnie z tradycją po kolędzie chodzili tylko chłopcy. W kategorii grup dziecięcych wystąpiło 9 zespołów z terenu całej gminy. Nasza Grupa Kolędnicza odniosła wielki sukces zajmując I miejsce w gminie. Gratulacje!!!

Ponadto Komisja Artystyczna zakwalifikowała ich na XV Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie ta Turoniowi”, który w tym roku odbył się w Lubomierzu gmina Mszana Dolna. Tutaj również nasi uczniowie spisali się na medal, zajmując II miejsce w powiecie.

Grupę przygotowały panie Zdzisława Zoń i Monika Płachta. Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom!