Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Legendy polskie”

      Możliwość komentowania Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Legendy polskie” została wyłączona

W dniu 9 grudnia uczniowie klasy III pod opieką pani Zdzisławy Zoń oraz uczniowie klasy IV pod opieką pani Renaty Kani wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Legendy polskie”. Konkurs miał formę testu wiedzy z zakresy 12 legend. Na zakończenie uczniowie mieli napisać opowiadanie o ataku ,,Komputerowego smoka”. Ich zadaniem było też zaprezentowanie za pomocą rysunku ulubionego bohatera polskich legend.

Otrzymaliśmy już wyniki tego konkursu. Jak informują organizatorzy, uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą wiedzą na temat legend. Wielu z nich uzyskało maksymalny wynik w zadaniach zamkniętych testu. Niejednokrotnie różnica jednego punktu w zadaniu otwartym decydowała o zwycięstwie. Również prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów były zdaniem komisji bardzo ładne. W teście można było uzyskać maksymalnie 40 punktów.

A oto wyniki uczniów z naszej szkoły:

Martyna Hybel kl. III – 34 punkty
Faustyna Król kl. IV – 34 punkty
Kamil Hybel kl. III – 32 punkty
Dominika Hajduk kl. IV – 32 punkty
Maria Trystuła kl. IV – 28 punktów
Marta Król kl. IV – 17 punktów

Najlepsza praca plastyczna w szkole to praca Martyny Hybel – ilustracja do legendy „Złota kaczka”. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!