Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „KAKTUS 2014”

      Możliwość komentowania Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „KAKTUS 2014” została wyłączona

Uczniowie klasy III uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Kaktus” dla klas trzecich. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Piotra Michałowskiego w Krakowie pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Konkurs jest bardzo trudny, dlatego do udziału w nim zgłosiło się tylko dwoje uczniów: Martyna Hybel i Łukasz Król.

Pierwszy etap konkursu odbył się 10 stycznia 2014r. Składał się z dwóch części: dyktanda i zadań ortograficznych. Martyna Hybel zdobyła 60 punktów czyli 100% poprawnych odpowiedzi. Została laureatem I etapu konkursu i tym samym zakwalifikowała się do II etapu. Serdecznie jej gratulujemy wspaniałego wyniku!

Etap II konkursu odbył się 20 lutego w Krakowie. Składał się z wielu zadań ortograficznych. Tu również Martyna osiągnęła sukces, bowiem została laureatem II etapu i zakwalifikowała się do finału konkursu. Brawo!!! Gratulacje!!!

Dnia 3 marca odbyło się finałowe dyktando. Maksymalnie można było uzyskać 60 punktów. Martynka uzyskała 52 punkty, czyli 87% wszystkich możliwych do zdobycia. Jest to bardzo wysoki wynik. Serdecznie jej gratulujemy osiągniętego wyniku!!!
Komisja stwierdziła, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a uczniowie świetnie poradzili sobie z „trudnymi” wyrazami.

11 kwietnia w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbędzie się podsumowanie wyników Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus” czyli uroczysta Gala Kaktusa, gdzie uczestnicy i laureaci II i III etapu otrzymają z rąk przedstawiciela Kuratorium w Krakowie dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniów do konkursu przygotowała pani Zdzisława Zoń.