Sukces w konkursie plastycznym o twórczości Stanisława Wyspiańskiego

      Możliwość komentowania Sukces w konkursie plastycznym o twórczości Stanisława Wyspiańskiego została wyłączona

17 marca br. w Zespole Szkół w Rupniowie odbyła się jubileuszowa X edycja Gminnego Konkursu poświęconego życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, patrona tej szkoły.
Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu pracy plastycznej na temat: „Pejzaż wczesnowiosenny – widok z okna” inspirowany dziełami Mistrza: Cykl – „Widok z oka pracowni na Kopiec Kościuszki w okresie roztopów” 1905 r. oraz „Pejzaż wiosenny” 1906-1907. Prace nie mogły być kopiami dzieł, a wykonane miały być ulubionymi przez Wyspiańskiego pastelami lub akwarelami. Oczywiście podzielono uczestników na kategorie szkoły podstawowej i gimnazjum.
W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

Komisja po naradzie postanowiła przyznać Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Limanowa
– w kategorii szkoła podstawowa – Faustynie Król ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie.
Ponadto uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez pedagogów z Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. W tym samym czasie ich opiekunowie – nauczyciele plastyki – uczestniczyli w wykładzie Stanisława Jacka Kołodziejczyka z Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa na temat „Witraże Franciszkańskie”, a potem w konsultacjach prowadzonych przez Komisję Konkursową.
Bez wątpienia to ogromne wyróżnienie dla naszej uczennicy, która nie tylko posiada uzdolnienia plastyczne, ale jest niezwykle pracowitą i kreatywną osobą. Przy tej okazji pragnę jeszcze raz pogratulować Faustynie Król odniesionego sukcesu.