Ślubowania nadszedł czas…

      Możliwość komentowania Ślubowania nadszedł czas… została wyłączona

14 października 2021 roku w Dzień Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość tak ważną w życiu każdego pierwszoklasisty, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Limanowa Pan Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Pani Edyta Król, Ks. Proboszcz Kazimierz Matusik, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Król.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali powitała Dyrektor Szkoły Pani Józefa Setlak. Zanim uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po zakończonej prezentacji nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, pomagać każdemu potrzebującemu pomocy.
Również rodzice pierwszoklasistów ślubowali, że będą swoje dziecko kochać i wspierać, cenić w nim to, co najlepsze, słuchać uważnie, cieszyć się jego dzieciństwem i pamiętać, że dziecko jest wspaniałym darem.

Po złożeniu ślubowania odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie, którego dokonali Wójt Gminy Limanowa i Pani Dyrektor szkoły. Każdy pierwszoklasista odebrał legitymację szkolną. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej.
Pan Wójt i Pani Dyrektor skierowali do uczniów i ich rodziców wiele ciepłych słów składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

Dzieci otrzymały wiele podarunków od Przedstawicieli Gminy Limanowa, Rodziców, Rady Rodziców, Dyrektora i Wychowawcy klasy.
Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się przed budynek szkoły, aby dokonać symbolicznego gestu pomocy potrzebującym i niepełnosprawnym, wrzucając zgromadzone nakrętki do ustawionego „SERCA”.
Uwieńczeniem uroczystości była wspólna fotografia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom życząc im wielu sukcesów, samych piątek, szóstek oraz wielu przyjaciół wkoło.