XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day)

      Możliwość komentowania XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) została wyłączona

W dniu 07 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. XII edycja corocznej akcji przebiegała pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Wydarzenie to miało zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób, a także było okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Do potyczek matematycznych związanych z tabliczką mnożenia przystąpili uczniowie z klas 4 – 8.Wiedza uczniów sprawdzana była na lekcjach podczas rozwiązywania łamigłówek matematyczno- logicznych. Mini egzaminy odbywały się również na terenie naszej szkoły w czasie przerw śródlekcyjnych. Uczniowie zgłaszali się do patroli egzaminacyjnych i losowali kupon z zadaniami. Jeśli bezbłędnie udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania, zdobywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia potwierdzony symbolicznym certyfikatem. Za uzyskany certyfikat nauczyciel nagradzał ucznia oceną.