Akademia szkolna o św. Janie Pawle II

      Możliwość komentowania Akademia szkolna o św. Janie Pawle II została wyłączona

Jak co roku w kwietniu wspominaliśmy rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, jednego z największych Polaków ostatnich lat. By uczcić ten dzień i przypomnieć wszystkim bogate życie naszego papieża, katechetka s. Urszula SM przygotowała z klasą IV oraz VI przedstawienie ukazujące Jego historię. Zaczęło się ono od deklamacji poematu Juliusza Słowackiego, w którym proroczo zapowiadał on wybór polskiego papieża. Potem wspominaliśmy Jego dzieciństwo w Wadowicach, młodość przeżywaną w Krakowie, Jego wielką miłość do ojczyzny oraz dzieci i młodzieży. Treść przeplatana była pięknymi piosenkami o św. Janie Pawle II, które przygotowała mgr Monika Płachta z uczennicami z różnych klas:

1. Nie zastąpi Ciebie nikt – Jagoda Król z kl. VIII; 2. To jest moje miasto Wadowice – Izabela Odziomek z kl. IV; 3. Czarna Madonna – Wiktoria Tokarczyk z kl. VII; 4. Barka – Oliwia Tokarczyk z kl. III.

Te ostatnie piosenki śpiewała już cała szkoła. Wydaje się, że treść, dekoracja, stroje i piosenki bardzo pomogły wszystkim, zwłaszcza najmłodszym, znów przybliżyć się do osoby Jana Pawła II, który z nieba nadal nad nami czuwa.