Wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu.

      Możliwość komentowania Wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu. została wyłączona

W dniu 03 czerwca 2024r. klasy 1a, 2a i 3a wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Zamku w Nowym Wiśniczu. Na miejscu dzieci pokrótce zapoznały się z historią zamku, dowiedziały się, że fundatorem warownej siedziby był Jan Kmita, sprawujący w latach 70. XIV wieku urząd starosty sieradzkiego, ruskiego i krakowskiego. Zamek przeszedł znaczącą przebudowę w XVII wieku pod kierownictwem Stanisława Lubomirskiego. Zachwyca bogactwem relacji widokowych i kompozycyjnych, wielością wątków artystycznych i historycznych.

Dzieci miały okazję przejść z przewodnikiem Trasą Nietoperza- z dziedzińca do podziemi i bastionu południowo- zachodniego.

Podczas wycieczki uczniowie brali udział w warsztatach alchemicznych , obejrzeli alchemiczny sprzęt oraz „wybuchowe” doświadczenia. Poznali bliżej postać najsłynniejszego polskiego alchemika, Michała Sędziwoja- urodzonego w Łukowicy.

Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia oraz mieli możliwość stworzyć własne perfumy.

Kolejnym punktem wycieczki był Bastion VR. Wirtualna rzeczywistość pozwoliła dzieciom na podróż w czasie, a najnowsze gogle zastosowane w Bastionie VR pozwoliły im wybrać się w podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku i zobaczyć jego wnętrze oraz życie mieszkańców.

Wycieczka była nie tylko świetną lekcją historii, ale także okazją do integracji i wspólnej zabawy.