Dzień Ziemi 2012

      Możliwość komentowania Dzień Ziemi 2012 została wyłączona

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce obchodzony jest od 1980 r. Organizowany jest po to, aby wspomóc międzynarodową działalność na rzecz środowiska. Jego niezwykłą rangę podnoszą konkretne działania integrujące lokalne społeczeństwo w walce o czyste i zdrowe otoczenie.
A co robimy w tym kierunku w naszej szkole? Również i w naszej szkole 24 kwietnia odbyło się święto Naszej Planety. Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole stały się świetną okazją do edukacji ekologicznej. W tym roku Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem „Czysta energia dla wszystkich”. Edukacyjną część artystyczną z udziałem uczniów klasy IV przygotował Pan Stanisław Zoń. W części artystycznej uczniowie przypomnieli zebranym o postawach ekologicznych wobec Ziemi. Ziemia na której mieszkamy potrzebuje naszej ochrony.
Akcję Dzień Ziemi organizujemy co roku, a o przyrodę troszczymy się na co dzień dlatego wokół naszej szkoły jest dużo zieleni, rosną drzewa, których co roku przybywa, na drzewach zawieszamy budki dla ptaków, zimą dokarmiamy zwierzęta, cały rok zbieramy makulaturę, puszki aluminiowe, butelki plastikowe. Tego typu akcje edukacyjne są świetnym ukoronowaniem wszystkich działań przyrodniczych i ekologicznych prowadzonych w szkole.