Wycieczka PTTK w Karkonosze, 24-26 maja 2012

      Możliwość komentowania Wycieczka PTTK w Karkonosze, 24-26 maja 2012 została wyłączona

W dniu 10 maja nasi uczniowie brali udział w Konkursie Krajoznawczym i Krasomówczym zorganizowany przez Komisję Młodzieżową ZO PTTK w Limanowej. Celem konkursu było poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Karkonoszy. Uczniowie naszej szkoły wykazali się duża wiedzą i osiągnęli wysokie miejsca w kategorii szkół podstawowych.
W Konkursie Krajoznawczym III miejsce – zdobyły uczennice naszej szkoły Monika Postrożny i Ewelina Szewczyk.
W Konkursie Krasomówczym I miejsce – zdobyła uczennica naszej szkoły Brygida Włodarczyk.
Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu była wycieczka szkoleniowa do Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy. Wycieczka odbyła się w dniach 24-26 maja. Uczestnicy wycieczki mieli okazje odwiedzić miejsca o których uczyli się przygotowując się do konkursu. W pierwszym dniu w drodze do Karpacza, gdzie mieliśmy noclegi zwiedzaliśmy: Kościół Pokoju w Świdnicy, zamek Hochbergów w Książu, pocysterskie opactwo w Krzeszowie, Osiedle Tkaczy w Chełmsku Śląskim. W drugim dniu mieliśmy okazję wspiąć się na najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę (1602 m n.p.m.) i zobaczyć Świątynie Wang w Karpaczu. Trzeciego dnia w drodze powrotnej zwiedzaliśmy zamek Chojnik w Sobieszowie i Jelenią Górę – piękny rynek z barokowymi kamieniczkami i gotycki kościół pw. Świętych Erazma i Pankracego. Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy organizatorom z Komisji Młodzieżowej ZO PTTK w Limanowej za wspaniałe chwile spędzone na tej wycieczce.