Zakończenie roku szkolnego 2012-2013

      Możliwość komentowania Zakończenie roku szkolnego 2012-2013 została wyłączona

Do mety się przybywa tylko po to, by wyruszyć znowu dalej. A tam, gdzie jesteście obecnie, to tylko etap waszej drogi. Z odrobiną nadziei w zanadrzu można zawsze wyruszyć z przeświadczeniem, że „każdy wieczór jest zapowiedzią jutrzenki”.

Te słowa dyrektor szkoły skierowała do tegorocznych absolwentów. Rozdział życia „Szkoła Podstawowa” przechodzi do historii. Wraz z upływem lat na doświadczenia wyniesione z naszej szkoły nałożą się kolejne i kolejne. Przed Absolwentami drugi – jeszcze ważniejszy – wybór gimnazjum, nowej drogi życiowej. „Przechodząc przez bramę gimnazjum, nie porzucajcie całkowicie dziecka, które się w Was skrywa „Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym” mawiał Charles Chaplin. Nie wstydźcie się marzeń, nie bójcie się pytać. Pokonaliście I próg edukacji – taki, który daje Wam podstawę. Wykorzystajcie ją, jak tylko się da najlepiej. Ale to dopiero początek drogi. Pamiętajcie, że we wszystkim, co w życiu robimy, najważniejszy jest drugi człowiek. Niech wartości, którymi kierowaliśmy się na co dzień w naszej szkole – szacunek, prawda, przyjaźń, szczerość, odwaga, nie przejdą do przeszłości. Szanujcie przyjaźnie, które tu zawarliście i wspominajcie czasem nasze miłe wspólne chwile. Wierzę, że przed Wami wspaniała przyszłość” – powiedziała dyrektor szkoły.

Dyrektor szkoły dziękowała rodzicom za bardzo dobrą współpracę, zaangażowanie, uczestnictwo w życiu tej szkoły, troskę o dobro dzieci nie tylko w zdobywaniu ich wiedzy, ale przede wszystkim w ich właściwym wychowaniu.

Słowa wdzięczności skierowała do nauczycieli, katechetów i wychowawców, dziękując za trud nauczania i kształcenia, wzorowe przygotowanie ich do sprawdzianu po klasie szóstej. Osiągnięty średni wynik na ucznia – 28,5 pkt., stanin 8 na 9 możliwych jest powodem radości uczniów, rodziców i szkoły. Wszystkim uczniom naszej szkoły, absolwentom, nauczycielom życzyła miłych, ciepłych oraz udanych wakacji obfitujących w ciekawe wydarzenia i wspaniałe przygody. Niech ten czas odpoczynku będzie jednocześnie nabraniem siły do dalszej pracy i nauki.