Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014

      Możliwość komentowania Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014 została wyłączona

Uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym w Siekierczynie rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/14 dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr2 w Siekierczynie.

Pani Dyrektor bardzo serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców. Ze szczególną życzliwością zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim uczniom, nauczycielom, Ks. Proboszczowi, rodzicom życzyła siły i wytrwałości w realizacji zamierzonych celów. Nauczycielom i wychowawcom – satysfakcji z efektów pracy oraz poczucia zawodowego spełnienia, Uczniom – wiary we własne możliwości i zadowolenia z wysokich wyników w nauce, Rodzicom – radości z osiągnięć dzieci.

W nowy rok szkolny wkraczamy z planami i nadziejami. Priorytetem w pracy naszej szkoły będzie troska o jak najlepsze efekty kształcenia, przygotowanie uczniów do wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesny świat – niełatwy, ale w swym skomplikowaniu ciekawy i fascynujący.

Rozpoczęcie roku szkolnego przypada w rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym roku obchodzimy 74 rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Wojna ta przeszła do historii jako największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. O wydarzeniach tych pamiętać należy, bo to przeszłość tworzy tożsamość narodu. Jednak mądrość narodu polega między innymi na umiejętności wyciągania wniosków ze swej historii. Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy walczyli i ginęli za wolność naszej Ojczyzny.