Dzień Dziecka 2014

      Możliwość komentowania Dzień Dziecka 2014 została wyłączona

W dniu 31 maja w naszej szkole było bardzo wesoło i głośno – obchodziliśmy Dzień Dziecka. Na dzieci w tym dniu czekało wiele atrakcji, które zapewnili im zaproszeni goście.

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Siekierczyny zorganizowali pokaz dla uczniów. Zaprezentowano wyposażenie strażaka, a także dumę naszej jednostki czyli samochód gaśniczy, wszyscy zainteresowani mogli poznać nowoczesne wyposażenie samochodu strażackiego. Strażacy przeprowadzili także pokazową akcję gaśniczą.

Następnie było malowanie twarzy i odbyły się konkursy sprawnościowe oraz konkurs rysunku kredą na płytach chodnika szkolnego. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.

Dzięki staraniom Pana Marka Boruckiego z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu do szkoły zawitało mobilne miasteczko ruchu drogowego – kompleks obiektów przeznaczony do praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze.
Wszyscy, którzy chcieli mogli nie tylko ćwiczyć swoje umiejętności, ale również przygotować się do uczestnictwa w prawdziwym ruchu drogowym, jako piesi i rowerzyści.
Nasi uczniowie mogli sprawdzić się ze znajomości przepisów ruchu drogowego – rozwiązując interaktywne testy na komputerach, zdać praktyczną część egzaminu na miasteczku ruchu drogowego i zdobyć kartę rowerową.

Smakołykowe atrakcje dla dzieci w tym dniu zapewnili: Rada Rodziców, Caritas Parafialny, pan Jan Wojtas – właściciel Firmy Remontowo-Budowlanej i producent soków TYMBARK-MWS Sp. z o.o. S.K.A. za co wszystkim dziękujemy.
Podziękowania składamy Dyrekcji Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu za udostępnienie nam kolejny raz mobilnego miasteczka ruchu drogowego.
Dziękujemy również strażakom OSP Siekierczyna z Naczelnikiem Boruckim Rafałem, radnemu Panu Markowi Boruckiemu, sołtysowi wsi Panu Tomaszowi Pałce za grillowanie, zorganizowanie upominków i pomoc w organizacji Dnia Dziecka w naszej szkole.
Dzięki wam wszyscy świetnie się bawili.