Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie PENTEL

      Możliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie PENTEL została wyłączona

Ogromny sukces w 44 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PENTEL!
Każdego roku firma PENTEL organizuje dla dzieci Międzynarodowy Konkurs Plastyczny. Opiekunami tego konkursu są: Minister Spraw Zagranicznych Japonii, Minister Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii, Yomiuri Shimbun oraz Japońska Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki.
Dzięki konkursowi dzieci z każdego zakątka świata mogą poprzez rysunek wypowiadać się o tym, co dla nich ważne i frapujące, o tym co radosne i smutne. To dzięki wyobraźni i wolności mogą uczestniczyć w nietuzinkowej dyskusji z rówieśnikami, którzy choć mają odmienny kolor skóry, posługują się innym językiem i mieszkają w odległej części kuli ziemskiej, uwielbiają rysować emocjami i wszystkimi barwami tęczy.
Już po raz drugi uczniowie z naszej szkoły sięgają w nim po najwyższe wyróżnienia. Do udziału w tegorocznym międzynarodowym konkursie zgłosiło się 12 709 dzieci z całego świata. Z Polski nadesłano 903 prace, spośród których nagrodzonych zostało 127. Wśród tylu nadesłanych prac na wyróżnienie zasłużyły trzy prace wykonane przez naszych uczniów!
Medal Brązowy otrzymał Robert Biernat z klasy III za pracę zatytułowaną „A Walk In The Woods”.
Medal Brązowy otrzymała także Małgorzata Hybel z klasy II za pacę pt. „My Family”.
Wyróżnienie PENTEL otrzymała praca Martyny Hybel z klasy III zatytułowana „Bubble Creatures”.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Zdzisława Zoń. Serdecznie gratulujemy małym artystom biorącym udział w konkursie!