Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie

      Możliwość komentowania Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie została wyłączona

29 listopada uczniowie klas I – III byli na wycieczce w Krakowie. Najpierw obejrzeli spektakl w Teatrze Współczesnym pod tytułem „Opowieści z Lodowej Krainy”. To autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu – „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.
Ta
muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Szczególnie zachwycił dzieci Bałwanek i Renifer, którzy pomagali Księżniczce odnaleźć zaginioną siostrę. Po spektaklu na scenie pojawił się św. Mikołaj. Śpiewał i tańczył w rytm muzyki a dzieci razem z nim. Obdarował wszystkich drobnymi upominkami. Każdy miał okazję usiąść Mikołajowi na kolanach i zamienić z nim kilka słów. Niektórzy mieli nietęgie miny.

Następnie udaliśmy się na ulicę Grodzką do Fabryki Cukierków Karmelkowych „Ciu-Ciu”. Tam mieliśmy okazję obejrzeć pokaz tworzenia cukierków i lizaków, poczuć aromat unoszący się podczas produkcji i na koniec spróbować ciepłego jeszcze cukierka. Dla uważnych słuchaczy były nagrody. Podczas warsztatów cukierniczych każdy mógł własnoręcznie wykonać swojego kolorowego lizaka i zabrać słodycze do domu. Były też niespodzianki – wszyscy otrzymali Certyfikat Młodego Karmelarza oraz paczuszkę słodkich cukierków. Będąc w Krakowie nie zapomnieliśmy zwiedzić Sukiennic oraz wstąpić do Kościoła Mariackiego, aby zobaczyć wspaniały ołtarz Wita Stwosza. Na krakowskim rynku podziwialiśmy stragany ze świątecznymi ozdobami oraz wielką, pięknie oświetloną choinkę.
Późnym wieczorem, pełni wrażeń, wróciliśmy do Siekierczyny.