Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole

      Możliwość komentowania Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole została wyłączona

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje, w okna zagląda i nasłuchuje,
Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci?
O każdym grzecznym dziecku pamięta, stary dziadziunio Mikołaj Święty.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie.

I przybył. Po chwili oczekiwania usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość.” Na spotkanie z Mikołajem z niecierpliwością czekała społeczność uczniowska klas I – III, dzieci dwóch oddziałów przedszkolnych oraz zaproszone małe dzieci pozaszkolne. Uczniowie klasy drugiej na powitanie Mikołaja zaprezentowali część artystyczną pod kierunkiem wychowawcy Stanisławy Boruckiej oraz Moniki Płachta. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i radości. Podczas rozmowy dzieci obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – wręczył duże paczki, które dzieci przyjmowały z wypiekami na twarzach i nieskrywaną radością. Każde dziecko mogło porozmawiać z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim dzieciom wiele radości. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Serdeczne podziękowania kierujemy do przedstawicieli klasowych rad rodziców oddziałów przedszkolnych przy naszej szkole, wychowawców klas, rodziców i wszystkich, którzy włączyli się w organizację tej pięknej uroczystości. Świętemu Mikołajowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy go za rok.