XVIII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II – MÓJ AUTORYTET”

      Możliwość komentowania XVIII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II – MÓJ AUTORYTET” została wyłączona

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w Wojewódzkim Konkursie literacko-plastycznym „Jan Paweł II – Mój autorytet”. Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Zębie z oddziałami gimnazjalnymi, Parafia św. Anny w Zębie oraz Gmina Poronin. Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne jest również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich.

KONKURS PLASTYCZNY:
Na konkurs plastyczny wpłynęło mnóstwo prac w kategorii kl. I – III szkoły podstawowej oraz w kategorii kl. IV – VII.
Wybrano najlepsze prace i przyznano uczniom naszej szkoły:

Klasy I – III
II miejsce – Anita Hybel z klasy III – opiekun p. Stanisława Borucka
Klasy IV – VII
II miejsce – Małgorzata Hybel z klasy VII – opiekun p. Małgorzata Koszyk

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 17.05.2019 r. w nowym budynku Szkoły Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Zębie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a także pamiątkowe dyplomy.
Serdeczne gratulacje!