I miejsce w 25. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE

      Możliwość komentowania I miejsce w 25. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE została wyłączona

W dniach 29-30 stycznia 2022 roku odbyły się Jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Gminnym Centrum Kultury w Podegrodziu.
Komisja w składzie:

  • Maria Danuta Cetera – etnograf, przewodnicząca komisji
  • dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog
  • Benedykt Kafel – etnograf
  • Jadwiga Adamczyk – muzyk / MCK SOKOŁ
  • Marta Smólczyńska – etnolog / MCK SOKÓŁ

po obejrzeniu i gruntownej ocenie 27 grup kolędniczych (w tym 19 dziecięcych i 8 młodzieżowych) z dwóch województw: 1 z województwa śląskiego, 26 z województwa małopolskiego (z powiatów: 1 z bocheńskiego, 1 z brzeskiego, 7 z limanowskiego, 2 z myślenickiego, 9 z nowosądeckiego, 3 z nowotarskiego, 3 z tarnowskiego) wyłoniła zwycięzców.

W kategorii grup dziecięcych w 25. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE – grupa kolędnicza – Z GWIAZDĄ z Siekierczyny zdobyła I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 750,00 zł. 

Grupa Kolędnicza „Z GWIAZDĄ” w składzie:
Jakub Szewczyk, Błażej Król, Tomasz Smaga, Mikołaj Garwol, Fabian Daniel, Michał Pałka.

Cieszymy się, że nasza Grupa Kolędnicza nie tylko kultywuje i upowszechnia ludowe tradycje kolędnicze, ale także promuje Szkołę, Gminę Limanowa, Powiat Limanowski na szczeblu Ogólnopolskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
Dzieci przygotowały: mgr Monika Płachta i mgr Wioleta Setlak-Wojtas.