Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „KAKTUS”

      Możliwość komentowania Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „KAKTUS” została wyłączona

Uczniowie klasy trzeciej brali udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Kaktus”. Trzecioklasiści wykazywali się zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i praktycznym ich stosowaniem. Konkurs składa się z trzech etapów: etap I – szkolny, etap II – międzyszkolny, przeprowadzony przez organizatorów WKO „Kaktus” w Krakowie, etap III – dyktando finałowe. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie. Patronat objęli: Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent miasta Krakowa, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego i Polskie Towarzystwo Kaligraficzne.

5 stycznia odbył się etap I konkursu – szkolny. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy III: Wiktor Hybel, Martyna Lis, Justyna Saczka i Aneta Wojcieszczak. Uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali łamigłówki i różne zadania ortograficzne. Laureatami etapu I zostały dwie uczennice: Justyna Saczka (100% poprawnych odpowiedzi) i Martyna Lis (95% poprawnych odpowiedzi).

Etap II konkursu odbył się 24 stycznia 2017 r. już w Szkole Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie. Wzięło w nim udział 68 trzecioklasistów z całej Małopolski. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu ortograficznego. Uczennica naszej szkoły Justyna Saczka, jako jedyna z powiatu limanowskiego została laureatem II etapu zdobywając 130 punktów i zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu, czyli do dyktanda finałowego.

Etap III konkursu – dyktando finałowe odbędzie się 23 lutego 2017 r. również w Krakowie. Wszystkim uczniom gratulujemy już osiągniętego sukcesu, a Justynie życzymy zdobycia tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”.