Dzień Babci i Dziadka

      Możliwość komentowania Dzień Babci i Dziadka została wyłączona

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. W tym roku ta niecodzienna impreza odbyła się w naszej szkole 11 stycznia 2019 r.

Obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczęła msza św. o godzinie 1000 w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w intencji Babć i Dziadków, w której uczestniczyli również wnuczęta, rodzice i nauczyciele. Następnie wszyscy udali się do szkoły. Swą obecnością uświetnili naszą uroczystość: Dyrektor GZOS – mgr Edyta Król, Ks. Proboszcz mgr Kazimierz Matusik, Ks. Prałat Stanisław Koza, radny – mgr Marek Borucki, sołtys – pan Tomasz Pałka, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Barbara Biedroń.
Na wstępie pani dyrektor mgr Józefa Setlak serdecznie powitała wszystkich gości i złożyła życzenia licznie przybyłym babciom i dziadkom. Również pani mgr Edyta Król nie szczędząc ciepłych słów, życzyła Seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha.
Część artystyczną, na którą składały się wzruszające wiersze, piosenki, tańce i popisy solistów przygotowały dzieci z klas 0 – III pod kierunkiem swoich wychowawców: mgr Magdaleny Janik, mgr Małgorzaty Koszyk, mgr Moniki Płachta, mgr inż. Zdzisławy Zoń, mgr Stanisławy Boruckiej. Wszyscy Seniorzy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek. Na zakończenie swoich występów dzieci odśpiewały „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie zrobione laurki.
Część artystyczną zakończył występ grupy kolędniczej przygotowany przez mgr inż. Zdzisławę Zoń.


Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy trzeciej, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Szczególne podziękowania kierujemy do rady rodziców klasy trzeciej, która zaangażowała się w organizację tej uroczystości.